Plakat wydarzenia
Symfonia Serc - koncert charytatywny
2015-09-18 19:00 - 2015-09-18
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Ziemi Cieszyńskiej ma zaszczyt zaprosić na KONCERT CHARYTATYWNY, w którym wystąpią: Czechowicki Teatr Muzyczny "Movimento" z musicalem "My Fair Lady" oraz grupa wokalna Gminnego Ośrodka Kultury w Chybiu ze spektaklem muzycznym "Gdzie ta bohema. Piosenki Jonasza Kofty". Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym, ponieważ to dla nich gra "SyMfonia Serc". Żegnaj smutku!
Musical „My Fair Lady”
Musicale „Kiss Me, Kate” czy „West Side Story” w wykonaniu Czechowickiego Teatru Muzycznego „Movimento” cieszyły się kiedyś dużym powodzeniem, dlatego po latach przygotowali trzeci z najbardziej klasycznych musicali pod tytułem „My Fair Lady”.
Czego można spodziewać się po spektaklu, który na myśl przywodzi nam Audrey Hepburn z filmu sprzed półwiecza? – Musical odbiega nieco od wersji broadwayjowskiej, ale nic nie unowocześniamy, trzymamy się klasycznego teatru. XIX-wieczny Londyn to dla młodzieży niezrozumiała epoka. Uczą się savoir-vivre’u, pewnej kindersztuby. Gdy kobieta wchodziła do pokoju, mężczyzna wstawał. Staramy się robić teatr jak najbardziej podobny do świata zewnętrznego – przekonuje reżyserka, bo stąd wziął się szeroki przedział wiekowy wykonawców.
Akcja przepełnionego barwnym humorem językowym i sytuacyjnym musicalu rozgrywa się w XIX-wiecznym Londynie. Językoznawca prof. Higgins zakłada się z przyjacielem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Przypadkowym obiektem półrocznego eksperymentu staje się Eliza Doolittle, w którą wcieliły się Faustyna Mercik i Anna Gabryś. Henry Higgins to Bartosz Surówka, Pickering – Piotr Maga, pani Pierce – Agnieszka Gawlas i Maria Stańczak, Alfred Doolittle – Mateusz Nadolski, pani Higgins – Ewelina Stanclik, Fred Eynsford-Hill – Paweł Gabor i Łukasz Krzymiński, pani Eynsford-Hill – Magdalena Brańka, Zoltan Karpaty – Piotr Brożek, a ponadto: Aleksandra Englert, Lidia Le Thanh, Zuzanna Kłaptocz, Wiktoria Pilszek, Żaneta Gola, Kornelia Szczypka, Anna Śmierzchalska, Dominika Tarnas, Gabriela Lachendro, Angelika Olearczyk, Kamilla Gicala, Emilia Rabczak, Martyna Wawrzynek, Sonia Chync, Natalia Micor, Julia Kowal, Maja Żabińska, Patrycja Fluder, Beniamin Ćwiklak, Szymon Sadkowski, Michał Polok, Sebastian Micor i Krystian Olszak.
Reżyserką musicalu jest Barbara Bielaczyc, kierownictwo muzyczne objął i za fortepianem zasiada Aleksander Teliga, przygotowaniem chóru zajęła się Ewelina Stanclik, za choreografię odpowiedzialna jest Wioletta Haszczyc, a asystentem reżyserki został Mateusz Paluch.
Czechowicki Teatr Muzyczny – Movimento
Zespół został założony przez Barbarę Bielaczyc w roku 2006. Wcześniej znany pod nazwą „Śpiewające Szynszyle”. Działa przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Wykonuje muzykę od barokowej poprzez operę, operetkę, musical po utwory rozrywkowe. Wielu z członków zespołu zdaje z powodzeniem egzaminy na uczelnie artystyczne.
Zespół liczy około 40 członków, w wieku od 10 do 24 lat, ma w repertuarze między innymi „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego, „Pasję Janową” G. F. Haendla, „West Side Story” L. Bernsteina, „Kiss Me Kate” Cole Portera, „Bastien i Bastienne” W. A. Mozarta oraz inne spektakle muzyczne i teatralne. „Teatr Muzyczny Movimento” wykonuje także liczne koncerty z szerokim repertuarem. Ich największym osiągnięciem jest założenie jedynej w Polsce amatorskiej, młodzieżowej grupy operowej. Głównym celem zespołu jest kształcenie wokalne i teatralne jego członków oraz realizowanie wspólnej pasji, jaką jest muzyka.
Spektakl muzyczny „Gdzie ta bohema. Piosenki Jonasza Kofty”
„Gdzie ta bohema” to spektakl muzyczny stworzony z piosenek Jonasza Kofty. Ośrodek Kultury w Chybiu po raz drugi mierzy się z twórczością Mistrza, obie odsłony podobały się naszej publiczności. Tym razem zabierzemy Was do odrobinę dekadenckiej kawiarni gdzie kobiety obleczone w elegancką czerń tańczą ze swoimi milczącymi mężczyznami. I śpiewają o miłości nieszczęśliwej, nienasyconej, utęsknionej, o zdradzie, zawodzie i o wielkiej namiętności. Piękne piosenki i miłosne sceny wyławia z półmroku delikatne światło, wokół tancerzy snuje się dym a westchnienia kochanków ulatują gdzieś z wołaniem Eurydyki. Wstąpcie i posłuchajcie poezji.
Usłyszycie 20 poetyckich piosenek napisanych przez Jonasza Koftę w aranżacji Leszka Ścibika w wykonaniu grupy wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury. Inscenizacja powstawała pod opieką Kuby Abrahamowicza, przygotowanie wokalne prowadził Mariusz Bogaczyk, scenariusz przedstawienia stworzył Rafał Cymorek. W spektaklu śpiewają: Kinga Strządała, Wioleta Matula, Renata Kocur, Gabriela Wawrzyczek, Marta Kudrys i Michalina Wizner.
O grupie słów kilka
Grupa wokalna działa w chybskim ośrodku kultury od kilkunastu lat, dziewczyny szlifują swoje umiejętności pod okiem Mariusza Bogaczyka i Rafała Cymorka, ale współpracują 18 września również z profesjonalnymi muzykami i artystami. Obecnie w swoim repertuarze mają spektakle muzyczne zainspirowane twórczością wielkich artystów takich jak Grzegorz Ciechowski czy Marek Grechuta, ale także zabawne przedstawienie związane z nurtem… disco polo. Występują regularnie w Chybiu i okolicznych domach kultury. Śpiewają z prawdziwą przyjemnością i dla przyjemności, porzucając na chwilę codzienność.
Informacje
Miejscowość
|
Cieszyn
|
Miejsce
|
Teatr im. A. Mickiewicza, pl. Teatralny 1
|
Organizator
|
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział Ziemi Cieszyńskiej
|
WWW
|
www.teatr.cieszyn.pl
|
Cena
|
15, 20, 35 zł
|
Sprzedawca
|
Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line
|
Uwagi
|
Podczas koncertu będzie także możliwość złożenia datku.
|