Plakat wydarzenia
Plakat wydarzenia
Wyścig pojazdów beznapędowych "lapej, nebo zemi"
2015-08-15 15:00 - 2015-08-15
W Czeskim Cieszynie znów startują pojazdy!
15 sierpnia 2015w Czeskim Cieszynie już po raz czwarty odbędzie się wyścig pojazdów beznapędowych „lapej, nebo zemi“. Wyścig organizuje Polskie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Czeskim Cieszynie i odbywa on się pod patronatem miasta Czeski Cieszyn oraz przy wsparciu Województwa Morawskośląskiego.
Drużyny zawodników, które zgłoszą się do wyścigu online, muszą zwłasnoręcznie zbudowanym pojazdem pokonać trasę wyścigową wraz zprzeszkodami, które przetestują ich spryt oraz sprawność. Widzowie zagłosują również na najbardziej pomysłowy pojazd. Drużyny, które zostaną najlepiej ocenione w poszczególnych dyscyplinach, otrzymają wartościowe nagrody.
Nagrodą dla zwycięskiej drużyny to czek na 15000 K, jednak dla reszty też czekają niemniej ciekawe nagrody, jak na przykład skok ze spadochronem, prosię zrożna lub bilety do Świata Techniki w Ostrawie.
Start 4. rocznicy przebiegnie 15 sierpnia 2015 o godzinie15:00 wparku A. Sikory w Czeskim Cieszynie. Zainteresowani uczestnictwem mogą się zgłaszać na stronach internetowych wyścigu: www.slapejnebozemri.cz, gdzie znajdują się również informacje dotyczące wyścigu, reguły oraz fotografie zlat przeszłych, jak również i na stronach facebookowych: www.facebook.com/slapejnebozemri.
Informacje