Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach „Cieszyn 2017”

W dniach 15-21 października 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach „Cieszyn 2017”. Organizatorem turnieju na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej było Wojskowe Stowarzyszenie „Sport Turystyka-Obronności”. Partnerami zaś: Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Urząd Miasta Cieszyna, Zamek w Cieszynie, Gościniec Sportowy w Cieszynie i Polski Związek Szachowy. Organizacje mistrzostw wspomagał: Dyrektor Generalny Ministerstwa Obrony Narodowej — Pan Bogdan Ścibut oraz wspomagały: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Dowództwo Garnizonu Warszawa i Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „SWAT”. Patronat medialny objęła Polska Zbrojna.

Turniej rozegrany został na Zamku w Cieszynie, a udział w nim wzięli: żołnierze, pracownicy resortu ON oraz emeryci i renciści wojskowi. Reprezentowane byty: Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Operacyjne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Instytucje Centralne MON oraz Akademie Wojskowe i Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych.

Podczas Mistrzostw w dniu 18 października br. przeprowadzono Otwarte Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach błyskawicznych z udziałem zawodników Cieszyńskiego MUKS „SZS”./

• Zwycięzcą został st. kpr. pchor. Kamil Cichy z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu,
  • II miejsce zajął: Michał Cieślar z MUKS „SZS" w Cieszynie,
  • na III miejscu uplasował się ppor. Aleksander Stańkowski z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
  • Miejsca od IV do VI zajęli kolejno: szer. Mateusz Bobula z Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, por. rez. Piotr Bieluszewski — WBE w Olsztynie oraz plut. pchor. Marcin Pietruszewski z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
  • Najlepszym zawodnikiem reprezentującym MUKS „SZS” został: Michał Cieślar Ww. otrzymuje puchar Burmistrza Miasta w Cieszynie.

Puchar Fair-Play kierownictwo mistrzostw przyznało pptk. w st. spocz. Tadeuszowi Jarmołowskiemu z Warszawy. Natomiast puchar za najciekawszą partię turniejową przyznano szer. Mateuszowi Bobuli z Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie. Specjalny dyplom uczestnika Mistrzostw otrzymuje, Pani Anna Łęgowik z ITWL. Najlepszą zawodniczką została ppor. Monika Kuligowska z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawje. Ww. otrzymuje puchar Burmistrza Miasta w Cieszynie. Kierownictwo Mistrzostw wyróżniło również dwóch najstarszych zawodników, Pana Zygmunta Piocha z Gdyni oraz Pana Władysława Długołęckiego — specjalnym certyfikatem uczestnika.

W klasyfikacji - kategoria byli żołnierze, emeryci i renciści wojskowi (klasyfikowano spośród 14 zawodników), miejsca od I do VI zajęli:
  • I miejsce — por. rez. Piotr Bieluszewski z Elbląga
  • II miejsce — pptk w st. spocz. Zygmunt Pioc z Gdyni
  • III miejsce — kmdr rez. Wiesław Rawski z Gdyni
  • IV miejsce — st. chor. rez. Włodzimierz Kwiatkowski z Nasielska
  • V miejsce — pplk w st. spocz. Tadeusz Jarmołowski z Warszawy
  • VI miejsce — por. rez. Antoni Krzyżanowski z Warszawy

W klasyfikacji -kategoria podchorążowie oraz kadra dowódcza i dydaktyczna akademii i wyższej szkoty oficerskiej (klasyfikowano spośród 13 zawodników), miejsca od I do VI zajęli:
  • I miejsce plut. pchor. Marcin Pietruszewski z WAT Warszawa,
  • II miejsce ppor. Aleksander Stankowski z WAT Warszawa,
  • III miejsce — st. szer. pchor. Paweł Głuszak z AWLąd. we Wrocławiu,
  • IV miejsce — mjr Ryszard Cegłowski z ASzW w Warszawie,
  • V miejsce — st. kpr. pchor. Kamil Cichy z AWLąd. we Wrocławiu,
  • VI miejsce — pptk rez. Witold Sarnowski z WSO SP w Dęblinie.

W klasyfikacji - kategoria żołnierze i pracownicy wojska (klasyfikowano spośród 54 zawodników), miejsca od I do VI zajęli:
  • I miejsce i tytuł Mistrza Wojska Polskiego w Szachach na 2017 rok zdobyt — szer. Mateusz Bobula z Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie,
  • II miejsce — ppor. Dariusz Sycz z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu,
  • III miejsce zajął — kpt. Paweł Krajewicz z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce;
  • IV miejsce — Pan Wojciech Waruga z 4. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach;
  • V miejsce — plut. Krzysztof Kapral z 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie;
  • VI miejsce — Pan Adam Karbowiak z 1. Regionalnej Bazy Logistycznej (skład Grudziądz).
Najlepsi we wszystkich kategoriach otrzymali: medale, puchary, dyplomy uznania oraz drobne upominki rzeczowe.

Dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego — Gościńca Sportowego ufundował weekendowy pobyt za zdobycie tytułów:
  • Mistrza Wojska Polskiego w turnieju szachów błyskawicznych „Cieszyn 2017” dla st. kpr. pchor. Kamila Cichego,
  • Mistrza Wojska Polskiego w Szachach w 2017 roku dla szer. Mateusza Bobuli.

Kierownictwo mistrzostw oraz zawodnicy składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, a także ludziom dobrego serca i woli za stworzenie ciepłego klimatu i wspaniałych warunków do przeprowadzenia turnieju.