Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram






Unia

eUrzżd - Elektroniczne Usżugi dla Mieszkażca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomożci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie



Strona pożwiżcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Banner kampanii

Banner kampanii

Ulotka informacyjna

Ulotka informacyjna

Odzyskaj swoje pieniądze z funduszu i polisolokaty

2016-07-20

      Ruszyła kampania społeczna skierowana do milionów Polaków posiadających fundusze i polisolokaty. Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” w ramach akcji uruchomiło m.in. ogólnopolską linię telefoniczną za pośrednictwem której poszkodowani otrzymają bezpłatne informacje, w jaki sposób wyplątać się z toksycznych produktów finansowych.


      Bezpłatne konsultacje dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i kujawsko–pomorskiego udzielane są od 4 lipca do 15 września od 11:00 do 17:00 od poniedziałku do czwartku pod numerami telefonów: 665 854 410, 665 854 730, 721 565 623, 665 851 314. Finalnym rezultatem kampanii jest dotarcie do szerokiej opinii publicznej z informacją o problemie i o możliwościach jego rozwiązania.


Funduszow polisowy
      Miliony Polaków kupiło różnego rodzaju polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym czyli tzw. polisolokaty. Miały one służyć pomnażaniu oszczędności. Tymczasem zarabiają na nich jedynie towarzystwa ubezpieczeniowe. W ekstremalnych przypadkach „polisolokaty” tracą nawet do 50% wartości w pierwszym roku oszczędzania. W perspektywie kliku lat straty te przekraczają nawet 80%! Kiedy ludzie orientują się, że wpadli w finansową pułapkę i chcą wyplątać się z toksycznego produktu, ubezpieczyciele stosują nawet 100% „opłatę likwidacyjną” bezprawnie zabierając oszczędności klientów. Organy państwowe z Komisją Nadzoru Finansowego na czele przez ostatnie lata pozostawiły ludzi samych z problemem, prowadziły działania pozorowane, a tworzone akty prawne nie usunęły skutecznie rezultatów tego procederu.


Sądy na szczęście po stronie klientów
      Niestety najskuteczniejszą drogą do odzyskania własnych oszczędności jest dziś proces sądowy. Polskie sądy wielokrotnie orzekały, że towarzystwa ubezpieczeniowe stosują w umowach niedozwolone zapisy. Wielokrotnie stwierdzały, że sprzedaż tzw. polisolokat była nierzetelna, a klientów nie informowano wyczerpująco o ryzyku związanym z kupowanymi „polisami”.


      – Dopóki ubezpieczyciele nie zobaczą wyroku, udają, że nie wiedzą o co chodzi i traktują klientów arogancko. Szanse na odzyskanie oszczędności są tymczasem bardzo duże – mówi prawnik Anna Lengiewicz. – Sądy z reguły stają po stronie konsumentów i nakazują oddanie bezprawnie pobranych opłat. Wielu poszkodowanych czeka jednak proces sądowy.


      Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” jest organizacją samofinansującą się, nie jest związane z żadną partią polityczną. Zarząd i członkowie stowarzyszenia są zwolennikami gospodarki wolnorynkowej, ale stanowczo sprzeciwiają się działaniom instytucji finansowych łamiących prawo i wykorzystujących swą pozycję, by bezprawnie pozbawiać ludzi pieniędzy.


      Stowarzyszenie zaprasza do kontaktu i współpracy poszkodowanych oraz sympatyków tego obywatelskiego przedsięwzięcia. Wszystkie informacje dotyczące działalności znajdują się na stronie www.przywiazanidopolisy.pl oraz na profilu Stowarzyszenia „Przywiązani do Polisy” na Facebooku.


Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy”


Urzżd Miejski, Wydziaż Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl