czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Najlepsi Cieszyniacy 8. Cieszyńskiego FORTUNA Biegu

2016-05-09

W tegorocznej edycji Cieszyńskiego FORTUNA Biegu, który odbył się 24 kwietnia w biegu głównym wystartowało 164 zawodników z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Duże zainteresowanie biegiem, mieszkańców po obu stronach Olzy, świadczy o tym, iż aktywność ta jest popularna w naszym regionie.

Niewątpliwie do takiego stanu rzeczy, przyczyniła się popularyzacja biegania, dzięki inicjatywie parkrun Cieszyn, gdzie biegacze organizują bieg na 5 km dla innych biegaczy w każdą sobotę, w której średnio bierze udział ponad 40 osób. Podobnie jak w zeszłym roku jedną z kategorii, w której rywalizowali zawodnicy była kategoria Najlepszy Cieszyniak/Cieszynianka. W kategorii tej brano pod uwagę wyniki zawodników z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

W klasyfikacji tej wśród mężczyzn najlepszy okazał się zawodnik MKS Centrum Dzięgielów/Olza Cieszyn Przemysław Gibiec, który ukończył bieg na 14 miejscu. Z kolei wśród kobiet najlepsza okazała się Simona Vrzalov z Czeskiego Cieszyna, która zajęła 3 miejsce w kategorii open kobiet. Na uwagę zasługuje występ zawodniczki Olzy Cieszyn Anny Halskiej, która w kategorii open kobiet zajęła 10 miejsce i znalazła się w klasyfikacji najlepszych Cieszynianek tuż za zawodniczką z Czech, natomiast wśród zawodniczek z Naszego Miasta okazała się najlepsza.