Kwiecień 2025 | ||||||
P | W | Ś | C | P | S | N |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Nie tylko odmierzają upływające dni. Są czymś więcej – skarbnicą wiedzy ipamięci oludziach, miejscach iwydarzeniach. Wiele znich towarzyszy mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego od lat.
Dlatego nie może ich zabraknąć wdomach miłośników lokalnej historii, ale to również wspaniały prezent dla wszystkich tych, którzy odwiedzili Cieszyn iokolice, i chcieliby zabrać ze sobą jego cząstkę. Jak to zrobić? Wystarczy wstąpić do zamkowego sklepu wInformacji Turystycznej.Można wnim znaleźćKalendarz Cieszyński, wydawany przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej, Kalendarz Ustroński, jak iKalendarz Śląski, który ukazuje się dzięki Polskiemu Związkowi Kulturalno-Oświatowemu wRepublice Czeskiej.
Z kolei Towarzystwo Przyjaciół Bielska Białej iPodbeskidzia we współpracy zTowarzystwem Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej wydało Kalendarz Beskidzki, aZwiązek Podhalan Odział Górali Śląskich –Kalendarz zIstebnej, Jaworzynki iKoniakowa. Każdeznich to zbiór wyjątkowych opowieści.Sklep w Informacji Turystycznej Zamku jest czynny codziennie od 9.00 do 17.00.