Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram






Unia

eUrzżd - Elektroniczne Usżugi dla Mieszkażca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomożci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie



Strona pożwiżcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Uczniowie klasy 2c

Uczniowie klasy 2c

Uczniowie klasy 2c

Uczniowie klasy 2c

Dyplom

Dyplom

eTwinning oknem na świat!

2014-10-02

Uczniowie Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie języków obcych uczą się nie tylko w sali lekcyjnej. Poprzez eTwinning nawiązują wirtualne znajomości i zwiedzają świat.

Uczniowie klasy 2c Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie pod kierunkiem pani Joanny Duda-Kazimierowicz zrealizowali w roku szkolnym 2013 / 2014 międzynarodowy projekt w ramach programu eTwinning. Program ten polega na współpracy szkół w Europie za pośrednictwem internetu. eTwinning jest częścią Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

Projekt „What is the importance of modern media in helping young people making friends around the world?” (“Jaki jest wpływ współczesnych mediów w rozwijaniu przyjaźni przez młodych ludzi na całym świecie?”) realizowany był przez cały rok szkolny. W październiku 2013 r. Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie nawiązało współpracę ze szkołą w Zalamea de la Serena w Hiszpanii (Instituto de Enseñanza Secundaria Antonio de Nebrija) za pośrednictwem platformy e-Twinning.

Uczniowie używając języka angielskiego zawarli znajomość korespondencyjną, podczas której przedstawili siebie, swoje rodziny, swoje zainteresowania, odkrywali swoją codzienność, kraje i kulturę. Głównym miejscem komunikacji był portal Edmodo, który jest szkolno-edukacyjną siecią społecznościową dla nauczycieli, uczniów i szkół. Jest to serwis społecznościowy, tzw. prywatny mikro-blog z wbudowaną obsługą bezpieczeństwa przesyłania danych. Portal był obsługiwany w języku angielskim. Uczniowie zalogowali się poprzez specjalny kod aktywujący konto, który otrzymali od nauczyciela-wychowawcy. Nauczyciele partnerskich szkół również kontrolowali wirtualną klasę projektu. W październiku 2013 r. nauczyciel języka angielskiego i wychowawca klasy, Joanna Duda-Kazimierowicz nawiązała współpracę ze szkołą hiszpańską. W styczniu 2014 r. po konsultacji z hiszpańskim partnerem do projektu dołączyło pięć szkół, a w lutym jedna.

Podsumowując, w projekcie wzięło udział osiem szkół: Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Cieszyn, (Polska); Instituto de Enseñanza Secundaria Antonio de Nebrija, Zalamea de la Serena, (Hiszpania); N182 High school after G. Emin, Yerevan, (Armenia); Iiklar Ortaokulu In Kiziltepe / Mardİn, (Turcja); Iiktepe Rveyde Drtelİk Ortaokulu, Bursa, (Turcja); ilalės Dariaus ir Girėno progimnazija, ilalė, (Litwa); Hedrum Ungdomsskole, Larvik, (Norwegia); Collège Rimbaud, Charleville- Mzières, (Francja).

Uczniowie Gimnazjum nr 3 wykonali m.in. następujące zadania: stworzyli interaktywne plakaty (tzw. glogi) o sobie i swoich zainteresowaniach w programie Glogster, przedstawili zwyczaje okresu bożonarodzeniowego w Polsce, opisali swoje ulubione zajęcia zimowe poprzez aplikację Voki, stworzyli wirtualne pocztówki (ekartki) z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi w języku angielskim, opisali swoją szkołę, wykonali zdjęcia szkoły i wyposażenia, opisali najważniejsze miasta w Polsce, opisali swoje miasto - Cieszyn, wypełnili internetową ankietę dotyczącą hobby i czasu wolnego, dokonali analizy wyników w/w ankiety, oraz przeprowadzili samoocenę realizacji projektu edukacyjnego.

Wychowawca klasy, Joanna Duda-Kazimierowicz prowadziła bloga projektu, który jest umieszczony na stronie internetowej Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie. Uczniowie spisali się na piątkę, żeby się o tym przekonać zapraszamy na bloga projektu.

Joanna Duda-Kazimierowicz


Urzżd Miejski, Wydziaż Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl