Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram






Unia

eUrzżd - Elektroniczne Usżugi dla Mieszkażca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomożci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Lipiec 2024
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie



Strona pożwiżcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Być kobietą… Relacja z II Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego - cz.2

2014-09-25

Tworzyć nowy potencjał. Być liderką i mentorką. Być inspiracją a zarazem jej poszukiwać. Myśleć o porażce, jak o sukcesie odłożonym w czasie. Kobiety to potrafią. Na II Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego, który odbył się 6 września w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie dały wyraz tym umiejętnościom uczestniczki poszczególnych paneli dyskusyjnych.

O tym jaki potencjał drzemie w kobietach singielkach opowiadała prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Górnikowska- Zwolak. Natomiast dr Wiesława Walkowska podkreślała, że kobiety w wieku 50+ są źródłem energii, a przed nimi jeszcze wiele ścieżek i możliwości rozwoju. Obie te grupy mogą sporo zrobić dla siebie i dla społeczeństwa, łącząc młodzieńczą energię, zapał z doświadczeniem życiowym.

Urszula Ciołeszyńska reprezentująca Polską Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, Zdzisława Dacko- Pikiewicz – Rektor Wyższej Szkoły Biznesu, Renata Weber – właścicielka Pracowni Krawieckiej w Cieszynie oraz Małgorzata Nowak-Lis – prezes firmy Dobry Nastrój rozmawiały o tym, co spotyka kobietę przedsiębiorczą na rynku. Panie opowiadały o cieniach i blaskach prowadzenia własnego biznesu. Niemniej jednak wspólnym mianownikiem tych wypowiedzi była świadomość realnej potrzeby wsparcia kobiecej przedsiębiorczości i samych kobiet. Należy upowszechniać dobre praktyki w biznesie, udostępniać kontakty, pokazywać dobre wzorce, uświadamiać, że droga do sukcesu bywa wyboista, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto poda rękę, wesprze dobrym słowem.

„Brak pełnego uczestnictwa kobiet w życiu społecznym oznacza stratę dla wszystkich członków społeczeństwa (…). Poprawa sytuacji kobiet oznacza poprawę sytuacji wszystkich. Równość jest czymś więcej niż jedynie słusznym celem, jest sprawdzonym instrumentem wspierania rozwoju społecznego”. To słowa Kemala Dervisa, szefa Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Warto pamiętać o tych słowach w odniesieniu do przedsiębiorczości, która będzie komplementarna tylko wtedy, gdy będą ją w równym stopniu tworzyć mężczyźni i kobiety.

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres

II Kongres


Urzżd Miejski, Wydziaż Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl