czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

CLS - Podsumowanie sezonu 2013/2014

2014-04-08

W dniu 06.04.2014 (niedziela) odbyły się mecze finałowe Cieszyńskiej Ligi Siatkówki sezonu 2013/2014. Faza finałowa rozgrywana była w systemie do 3 wygranych setów. Rywalizację rozpoczął mecz o 3 miejsce, w którym zmierzyły się zespoły Cisownicy i Zakładu Karnego. Rundę zasadniczą drużyny te skończyły zajmując miejsca bezpośrednio obok siebie, plasując się kolejno na 3 i 4 miejscu, a różnica między nimi wynosiła zaledwie 1 punkt.

W pojedynku tym lepsza okazała się drużyna Cisownicy, która wygrała z Zakładem Karnym 3:1 (25:13, 16:25, 25:16, 25:16). O mistrzostwo Cieszyńskiej Ligi Siatkówki konkurowały dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej, mianowicie Planeta Bio oraz ATS Ustroń. Pierwszy set po niesamowitej gonitwie i przy głośnym dopingu licznej publiczności padł łupem drużyny ATS Ustroń (26:24), co niewątpliwie odbiło się na kolejnych setach, które również zakończyły się na korzyść ekipy z Ustronia (25:18, 25:16).

Ukoronowaniem wysiłku drużyn, które od grudnia rywalizowały ze sobą w Cieszyńskiej Lidze Siatkówki, było wręczenie upominków wszystkim drużynom oraz nagrodzenie finalistów ligi. Ponadto nagrodzony został również najlepszy zawodnik ligi, którym został rozgrywający ATS Ustroń Kamil Kolankowski.

Dziękujemy wszystkim drużynom za uczestnictwo i walkę w Cieszyńskiej Lidze Siatkówki 2013/2014 oraz zapraszamy do udziału w następnym sezonie.

5-8 miejsce: WW Pizza Hażlach, OSP Krasna, Kostkowice, Gumisie

Najlepszy zawodnik Cieszyńskiej Ligi Siatkówki sezon 2013/2014: Kamil Kolankowski (ATS Ustroń)