Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

39 Rajd Cieszyńska Barbórka

16 listopada 2013 roku zakończył się 39 Rajd Cieszyńska Barbórka stanowiący 8 rundę Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie rajdu stanęły 52 załogi w RPP oraz 14 załóg w klasie "Gość" wśród nich załoga zza czeskiej granicy. Trasa rajdu liczyła 185,26km w tym 7 odcinków specjalnych zlokalizowanych na terenie gmin Cieszyn, Goleszów oraz Skoczów liczących 79,27km. Trudne technicznie odcinki specjalne oraz mgła i typowo jesienna pogoda wymagały od kierowców dużych umiejętności w prowadzeniu rajdówki. Kibice licznie zgromadzeni na trasie rajdu pomimo nie sprzyjającej aury dopingowali oraz zagrzewali do walki swoich faworytów. Największe emocje wzbudzała klasa gości, ale również załogi z naszego terenu były równie mocno dopingowane.

Zwycięzcą tegorocznego Rajdu Cieszyńskiej Barbórki została załoga w składzie Marek Mularczyk/Paweł Pochroń jadący Citroen C2, drugie miejsce zajęli Kacper Wróblewski/Tomasz Borko w Fordzie Fiesta, a trzecie miejsce przypadło załodze Tomasz Smorawiński/Radosław Banach BMW E318.

Wśród załóg reprezentujących Automobilklub Cieszyński najwyżej uplasowali się Damian Tomala i Mateusz Martynek jadący Hondą Civic, którzy zajęli 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w klasie 5RPP. Jeszcze trzy załogi załapały się do pierwszej dziesiątki: 5 - Zbigniew Cieślar/Marcin Roik Ford Fiesta (3 miejsce w klasie 6RPP), 6 - Grzegorz Gaś/Bożydar Grzywaczewski Honda Civic (4 miejsce w klasie 6RPP), 7 - Zbigniew Skucha-Cienciała/Adam Ogierman Honda Civic (2 miejsce w klasie 5RPP). Kolejne miejsca naszych załóg to: 16 - Beniamin Sikora/Łukasz Biernot Fiat CC (1 miejsce w klasie 7RPP) oraz 20 - Szymon Krużołek/Dariusz Bekas Fiat Seicento (3 miejsce w klasie 7RPP).

Wśród Gości najlepszy okazał się Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem jadący Mitsubishi Lancerem, drugi był Sebastian Frycz z Tomaszem Spurkiem w Subaru Imprezie, a trzeci stopień podium dla załogi Tomasz Gryc/Przemysław Zawada w Mitsubishi Lancer. Rajd ukończyły 43 załogi w tym 13 gości.

Zarząd Automobilklub Cieszyńskiego składa serdeczne podziękowania sponsorom, sędziom sportowym oraz zabezpieczenia, miastu Cieszyn, gminom Goleszów i Skoczów, a także wszystkim, którzy pomagali i pracowali przy 39 Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki, zaś kibicom i sympatykom sportów motorowych za gorący doping na trasie rajdu.