Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Gorąca jesień naszych judoków

Podczas 2 ostatnich weekendów nasi JUDOCY (Mastersi) mieli okazję sprawdzić się na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Pierwszym turniejem, w jakim wzięli udział były XIII Mistrzostwa Polski JUDO Masters (14 Września 2013 w Sobótce k./ Wrocławia) W turnieju wzięło udział blisko 170 zawodników z najlepszych klubów Judo Polski (Gwiazda Kraków, Czarni Bytom, Flota Szczecin, Judo Wrocław, Judo Warszawa, Lublin, Płock i innych) oraz zawodników z Czech, Niemiec, Słowacji i Anglii.

Najlepiej z naszych zawodników wypadł Krystian JĘDRYSKO (kategoria M1 do 100 kg) zajmując w swej kategorii bardzo dobre 2 miejsce. Pozostałym naszym sportowcom po wielu walkach także udało się stanąć na ‘pudle’ (podium) Marek Gajdek (M3 +100 kg) oraz Tadeusz Rusin (M5 do 81 kg) zajęli 3 miejsca.

Mistrzostwa Czech 2013

Drugim turniejem były Mistrzostwa JUDO Czech (21 Września 2013, Ostrava) Na podium stanął Arkadiusz Musiał (MOSiR Judo Cieszyn) zajmując dobre 3 miejsce w swej kategorii (przyznać trzeba, że gdyby nie stronniczość sędziów łatwo wywalczyłby 1 miejsce). Kolejnym naszym zawodnikiem był Tadeusz Rusin (MOSiR Judo Cieszyn), który pomimo dobrego stosunku walk wygranych 3: 2 zajął „najgorsze” dla zawodnika miejsce tuż obok podium (4). Udział w turnieju wziął także dawny Mistrz Jarosław Martynek (MOSiR Judo Cieszyn), ale niestety przez ‘wpadki’ techniczne nie udało się mu wygrać 2 pojedynków, choć w obu wyraźnie prowadził – zajął 7 miejsce.