Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Znakomity występ SHINDO

Zawodnicy Klubu Sportowego Shindo mogą pochwalić się znakomitym występem jako reprezentanci Polski podczas 20 Mistrzostw Europy Karate WTFSKF (World Traditional Fudokan Shotokan Karate-Do Federation), który odbyły się w maju w Caorle we Włoszech.

W konkurencji Kata drużynowe młodzieżowców zawodniczki Karolina Makarewicz, Marta Pastwa, Sara Karwot wywalczyły drugie miejsce. Indywidualnie K. Makarewicz zakończyła na piątej pozycji

Bardzo dobrze wypadła drużyna seniorska w składzie Jakub Baron, Przemysław Gładoch oraz kapitan drużyny Piotr Szymala, która zdobyła srebrny medal (warto zaznaczyć, że niektórzy sędziowie oraz sami zawodnicy byli zdania, iż drużyna zasługuje na złoto).

W cieszącej się wielkim zainteresowanie publiczności konkurencji ENBU (występ dwóch zawodników, którzy w ciągu 60 sekund demonstrują walkę reżyserowaną) zawodnicy Piotr Szymala i Przemysław Gładoch zajęli trzecie miejsce.

Wysokie lokaty Shindo cieszą tym bardziej, że w mistrzostwach brało udział ok. 800 zawodników z całej Europy, a Polska Kadra Narodowa liczyła ponad 100 reprezentantów.

Tekst i foto: Shindo/BZ