Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Sukcesy w Superenduro

SuperEnduro to nowa dyscyplina, która od niedawna pojawiła się w kalendarzu Polskiego Związku Motorowego. Stała się bardzo popularna ponieważ budzi ogromne emocje, .Jest bardzo widowiskowa ponieważ zawodnicy występują na specjalnie przygotowanym „torze przeszkód”, skupieni są na hali pod zadaszeniem co przyciąga około 5 do 8 tyś kibiców Kibice w jednym miejscu, bez przemieszczania się mogą zobaczyć zmagania wszystkich zawodników.

Paweł swoją przygodę z superenduro zaczął właśnie od występu w Łodzi w roku 2010 potraktował to jako trening przed sezonem 2012 w którym został Mistrzem Polski w rajdach enduro w klasyfikacji generalnej. Po namowie Prezesa Macieja Wróbla postanowił w ostatniej chwili zgłosić swój udział w pierwszej eliminacji SuperEnduro w Łodzi 10.12.2012. Start w tych zawodach potraktował już bardzo poważnie , ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich widzów zajął pierwsze miejsce po dwóch wyścigach .Zarząd CKM podjął decyzję wraz z Pawłem o wystawieniu naszego zawodnika w dwóch pozostałych rundach w Hiszpanii oraz Francji To zmotywowało go do dalszej ciężkiej pracy i jak widać decyzja była jak najbardziej trafiona.

PIERWSZA RUNDA W ŁODZI 10.12.2012

Poniżej trójka najlepszych zawodników w I rundzie PŚ w SuperEnduro:
1. -Nr 41- Paweł Szymkowski (KTM)
2. -Nr 43- Danny McCanney (Gas Gas)
3. -Nr 18- Giacomo Redondi (KTM) 28

Kolejna II runda odbyła się w Barcelonie 10.02.2013 roku. Najlepszym z Polaków, którzy startowali okazał się zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego Paweł Szymkowski, który zakończył tą rundę na IV miejscu.

DRUGA RUNDA W BARCELONIE 10.02.2013

Poniżej czwórka najlepszych zawodników w II rundzie PŚ Juniorów:
1 Nr 18 REDONDI Giacomo KTM
2 Nr 43 MCCANNEY Danny GAS-GAS
3 Nr 11 EDLUND Johan HUSABERG
4 Nr 41 SZYMKOWSKI Pawel KTM

Wszyscy trzymaliśmy kciuki za Pawła i z niecierpliwością czekaliśmy na Francję i na dzień 09.03.2013. Po pierwszym wyścigu Paweł zajął pierwsze miejsce natomiast w drugim wyścigu u czwarty. Po dwóch wyścigach we Francji zajął trzecią lokatę.

TRZECIA RUNDA WE FRANCJI 09.03.2013

Poniżej trójka najlepszych zawodników w III rundzie PŚ Juniorów:
3 Nr 41 SZYMKOWSKI Pawel KTM

Po emocjonujących zmaganiach klasyfikacji generalnej Paweł zdobył Wicemistrza Pucharu Świata w klasie Junior zdobywając w sumie 89 pkt. Mistrzem został MCCANNEY Danny z sumą punktów 101 oraz II Wicemistrzem REDONDI Giacomo z 88 pkt na swoim koncie.
Zaledwie 1 punktem Paweł wygrał z REDONDI Giacomo. Ta niewielka przewaga punktowa na pewno nie pomagała mu w jeździe a jedynie potęgowała stres. Cały czas musiał jechać bardzo skupiony żeby nie popełnić żadnego błędu, który mógł go kosztować utratę pozycji na podium. Na szczęście jego doświadczenie ze startów w zawodach MŚ Enduro tzw. sześciodniówce oraz Mistrzostw Europy w enduro oraz Mistrzostwach Polski zachować zimną krew i w dniu swoich urodzin mógł świętować swoje kolejne zwycięstwo.
Serdecznie gratulujemy mu kolejnego sukcesu i życzymy sportowej passy w kolejnych coraz to trudniejszych zmaganiach sportowych! Zarząd Klubu dokłada wszelkich starań do rozwoju naszych zawodników , mamy nadzieję że takich sukcesów będzie coraz więcej.
Już niedługo CKM wyjeżdża pierwsze zawody do Sokółki na Mistrzostwa Polski w rajdach na enduro. Zapraszamy do śledzenia zmagań naszych zawodników.