Kwiecień 2025 | ||||||
P | W | Ś | C | P | S | N |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Miejska Inicjatywa Działania
Miasto Cieszyn uczestniczy w Partnerskiej Inicjatywie Miast (PIM), będącej jednym z projektów realizowanych w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju i dotyczy trzech obszarów tematycznych:
• mobilność miejska,
• rewitalizacja,
• jakość powietrza.
Cieszyn uczestniczy w grupie miast, które zajmują się tematyką mobilności miejskiej.
Każdy samorząd miejski uczestniczący w PIM ma za zadanie utworzyć własny dokument pod nazwą Miejska Inicjatywa Działań (MID) opisujący ścieżkę dojścia do rozwiązania problemów swojego miasta oraz zawierający propozycje konkretnych rozwiązań i zadań.
Tworzenie MID jest oparte na współpracy samorządu miejskiego z partnerami społeczno-gospodarczymi oraz mieszkańcami, w ramach tzw. Lokalnego Partnerstwa (LP).
Kluczowym zagadnieniem w pracach nad MID dla Cieszyna jest komunikacja miejska, ale również inne zagadnienia z szeroko rozumianej mobilności miejskiej (np. transport kolejowy, transport zbiorowy powiatowy, parkingi, ścieżki rowerowe).
Spotkanie Lokalnego Partnerstwa odbyło się 17 grudnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Cieszynie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ideą Partnerskiej Inicjatywy Miast oraz dyskutowali na temat problemów związanych z komunikacją w Cieszynie.
W dniu 7 stycznia 2019 r. odbędzie się kolejne spotkanie Lokalnego Partnerstwa, podczas którego określone zostaną cele strategiczne i cele operacyjne MID. Uczestnicy spotkania będą dyskutować o zadaniach, które należy zrealizować, aby rozwiązać zidentyfikowane problemy.
Spotkanie odbędzie się o godz. 16.00 w Urzędzie Miejskim w Cieszynie, Rynek 1 (Ratusz), pok. 126.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu tych Mieszkańców Cieszyna, którzy byliby zainteresowani włączeniem się w prace Lokalnego Partnerstwa nad opracowaniem MID dla Cieszyna.
II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna
Przemysław Major