czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Biało-Czerwony Bieg III Cieszyńska Godzinówka

2018-10-29

28 października 2018 r. w Cieszynie na terenie Campingu Olza, Kompleksu Boisk Sport-Park odbył się Biało-Czerwony Bieg III Cieszyńska Godzinówka, który został zorganizowany przez Wydział sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie. Impreza odbyła się przy współpracy ze środowiskiem biegaczy Parkrun Cieszyn.

Pogoda od samego rana nie napawała optymizmem zarówno organizatorów jak i biegaczy. Deszcz i przenikliwe zimno przypominały o ubiegłorocznej edycji biegu. W tym roku Cieszyńska Godzinówka wpisywała się w obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prawie każdy z uczestników zarówno biegu głównego jak i biegów młodzieżowych miał na sobie elementy patriotyczne, które mówiły o tym, że bieg ten ma uroczysty charakter.

Wszystko rozpoczęło się od biegów młodzieżowych w czterech kategoriach: dzieci do 6 lat, dzieci 7-9 lat, dzieci 10-12 lat, młodzież 13-15 lat. Frekwencja może byłaby zdecydowanie większa gdyby nie pechowa pogoda, ale ci którzy wzięli udział z pewnością nie żałują ponieważ nagrodzeni zostali wszyscy. Poniżej wyniki biegów młodzieżowych: dzieci do 6 lat: 1. Małgorzata Gołda 2. Gabriela Targosz 3. Julia Cohla 4. Agata Kornacka 5. Igor Jach Falkiewicz - Igor zdobył także nagrodę specjalną za najlepszy patriotyczny strój. dzieci 7-9 lat: 1. Bartosz Macura 2. Krystian Mucha 3. Oliwia Caban 4. Marlena Czyż 5. Dominik Weres 6. Antonia Żur dzieci 10-12 lat: 1. Marta Zdejszy 2. Patryk Dziadek 3. Kamil Targosz młodzież 13-15 lat: 1. Martyna Wowry 2. Jagoda Szubarska

O godzinie 14.00 ruszył bieg główny, który został poprzedzony odegraniem Hymnu Państwowego. Na starcie stanęło 85 zawodników w tym czterokrotny olimpijczyk Mateusz Ligocki, który ostatecznie zajął 77 miejsce i pokonał 7 okrążeń. Poniże pierwsze trzy miejsca w kategoriach: mężczyzn, kobiet i drużynowej: Kobiety: 1. Barbara Żakowiecka (Katowice) 12 okrążeń z czasem 01:03:09 2. Agnieszka Lubowska (Bielsko-Biała) 12 okrążeń z czasem 01:04:01 3. Dorota Redzik (Piekary Śląskie) 12 okrążeń z czasem 01:05:00 Mężczyźni: 1. Adam Gaura (Czeski Cieszyn) 14 okrążeń z czasem 01:02:15 2. Tomasz Wróbel (Goleszów) 14 okrążeń z czasem 01:03:44 3. Rafał Zieliński (Jastrzębie- Zdrój) 13 okrążeń z czasem 01:00:31 Drużynowo: 1. Sami STELA 2. Geo Gaura 3. Spontaniczna Drużyna Biegowa

Organizatorzy finansowali nagrody w postaci kart podarunkowych dla pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji generalnej biegu głównego mężczyzn i kobiet: I miejsce – 200,00 złotych, II miejsce – 150,00 złotych, III miejsce – 100,00 złotych. oraz drużyn: I miejsce – 400,00 zł, II miejsce – 300,00 zł, III miejsce – 200,00 zł.

Oprócz tego nagrodzeni otrzymali specjalne statuetki, które wręczyli Naczelnik Wydziału Sportu Cezary Cieńciała oraz nasz czterokrotny olimpijczyk Mateusz Ligocki.

Dziękujemy wszystkim za wspólne sportowe świętowanie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. I mamy nadzieję, że widzimy się znowu za rok na kolejnej edycji biegu.