Polski English Deutch France Czech

Biuletyn Informacji Publicznej Cieszyn na Instagram
Cieszyn na Instagram






Unia

eUrzżd - Elektroniczne Usżugi dla Mieszkażca


Budzet Obywatelski

Cmentarze Komunalne w Cieszynie
System gospodarowania odpadami

Pobierz najnowszy numer Wiadomożci Ratuszowych
Miejski System SMS-owy

Imprezy nadchodzące

Kwiecień 2025
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Dyżury aptek

Apteka Farmarosa,
ul. Bobrecka 27
tel.: 33 858-27-65
Mapa inwestycji w Cieszynie



Strona pożwiżcona GPR
Gminny Program Rewitalizacji


Strona pożwiżcona kopercie życia

czeski Cieszyn - oficjalny serwis

Relacje z imprez / artykuły / komunikaty

Z pieśnią patriotyczną z Cieszyna do Warszawy

2018-10-26



W sobotę 3 listopada w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie o godz. 12:00 rozpocznie się organizowany po raz trzeci przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej – Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej ojczyźnie” z udziałem wybitnych przedstawicieli hierarchii Kościoła Katolickiego oraz przedstawicieli rządu.

W tym niezwykłym wydarzeniu wystąpi 19 wykonawców: 7 solistów oraz 11 zespołów wokalno – instrumentalnych i chórów wyłonionych w trwających prawie 6 tygodni eliminacjach spośród ponad 11 tys. finalistów wszystkich konkursów pieśni patriotycznej odbywających się w roku 2017/18 na terenie całej Polski. Wśród tej 19-tki wykonawców znalazł się zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie: „Perełki z G-3” (uczestnicy, to uczniowie 3 klasy przekształconego reformą Gimnazjum nr 3 oraz absolwentki ww. ).

To szczególne wyróżnienie to również zasługa nauczyciela muzyki w cieszyńskim SP-5 – Mariana Zaleskiego, który utworzył wymieniony zespół wokalny i który jest współtwórcą jego sukcesów. Warto zaznaczyć, iż Marian Zaleski, jako opiekun i instruktor muzyczny jako jedyny – po raz drugi weźmie udział w tym Ogólnopolskim Koncercie Patriotycznym na Zamku Królewskim w Warszawie [12.11.2017r. z podopieczną – Sandrą Sikorą, o czym pisaliśmy w nr 23 (926) Wiadomości Ratuszowych]. W tym roku wymienione „Perełki z G-3” są jedynym wykonawcą z województwa śląskiego ( w strukturach kościelnych – z diecezji bielsko żywieckiej obok pozostałych śląskich diecezji: częstochowskiej, gliwickiej, katowickiej, opolskiej i sosnowieckiej, z których do tego koncertu nie zakwalifikował się żaden z uczestników).


Urzżd Miejski, Wydziaż Kultury i Promocji Miasta promocja2@um.cieszyn.pl